»Namesto da bi po junijski ustavni zaščiti uporaba slovenskega znakovnega jezika postala nekaj samoumevnega in dostopnega, brez omejevanja, se je novo šolsko leto za nekatere gluhe dijake v integraciji začelo v 'tišini'. Na prvi šolski dan so namreč ostali brez tolmača.«
»Letos so namreč štirje gluhi dijaki v šolah ostali brez tolmača. To je nedopustno in pozivam resorno ministrstvo k takojšnji rešitvi.«
»Šole ne zagotavljajo popolne navzočnosti tolmača, kar predstavlja diskriminacijo gluhih otrok pri dostopu do izobraževanja.«
»Kje je spet šolska ministrica?«
»Na Gimnaziji Celje - Center imamo danes dvojni praznik ... 8. marec, dan žensk, in pa 'tretji' prvi šolski dan v tem šolskem letu, po 1. septembru, ko smo vsi prvič sedli v šolske klopi, 22. februarju, ko so se po 16. tednih vrnili maturantke in maturanti, in današnji, ko so se vrnili tudi dijaki nižjih letnikov. Šola je končno oživela v smehu in radosti ob ponovnem snidenju.«
»Čeprav smo generalno očistili šolske prostore in jih razkužili, bomo zdaj to vajo ponovili.«
»Po vpisu slovenskega znakovnega jezika v ustavo sem zagotovo mislila, da se bodo stvari vsem nam dijakom, študentom, učencem odprle, vendar je bil prvi udarec že 1. septembra, ko so gluhi otroci ostali brez tolmača. In to je bil za nas ogromen šok, da kljub tej ustavni spremembi te pravice ni.«
»Takšno menjavanje je za dijake stresno, za šolski sistem pa grozljivka.«
»Denarna pomoč bo ublažila tudi finančno breme prihajajočega šolskega in študijskega leta, ki je pred nami.«
»Res pa je, da smo oddajo ustvarjali z mislijo na dijaka – konec koncev smo v preteklosti v oddajah že obravnavali velika literarna dela, a te oddaje morda niso bile najprimernejše za šolsko rabo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju